• Banner podstrona

5-6 lipca 2017 –Warsztaty mikroskopowe „Cutting Edge live cell imaging solution – Leica DMi8 S”

Już na początku lipca, zapraszamy na warsztaty mikroskopowe organizowane na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie zajęć zostanie zaprezentowany nowy system Leica DMi8 S, który swoją europejską premierę będzie mieć na koniec czerwca w Mannheim. Tuż po tym wydarzeniu będzie miał swój polski debiut we Wrocławiu.

ŚWIATOWA PREMIERA SYSTEMU LEICA DMi8 S:   26 czerwca br. w Mannheim
POLSKA PREMIERA JUŻ:   5 lipca br. we Wrocławiu

Czym jest Leica DMI8 S?

Obecnie mikroskopia świetlna, pozwala nie tylko na obrazowanie morfologii badanych preparatów, ale również pozwala na analizę procesów zachodzących w materiale biologicznym. Innowacyjny mikroskop Leica DMi8 S, dostarcza niezbędnych narzędzi do prowadzenia tego typu badań – łączy w sobie możliwość zastosowania takich aplikacjach jak FRAP, FRET, fotoaktywacja, optogenetyka, fotoablacja i wiele innych zaawansowanych w technikach fluorescencyjnych. Mikroskop DMi8 S, może również być wyposażony w moduł do obrazowania cienkich przekrojów warstwy adhezyjnej preparatu w wielu kolorach (TIRF). System może być oczywiście wyposażony w komory środowiskowe niezbędne dla utrzymania odpowiednich warunków obserwacji, jak również posiada zaawansowane oraz intuicyjne w obsłudze oprogramowanie do programowania eksperymentów. Te funkcje sprawiają, że jest to doskonały system do obrazowania żywych komórek – do prowadzenia badań nad ścieżkami sygnałowymi w komórkach, roli i lokalizacji poszczególnych białek, zarówno błonowych, jak i cytoplazmatycznych. Leica DMi8 S, dzięki modułowej budowie, może być również wykorzystany do obrazowania w technikach superrozdzielczości, za pomocą lokalizacji pojedynczych molekuł (GSD).

Termin i miejsce warsztatów:

5/6 lipca 2017 UNIWERSYTET WROCŁAWSKI, Wydział Biotechnologii, ul. F. Joliot-Curie 14a, Wrocław

Program

05/07/2017

09:30 – 10:30 Jens Peter Gabriel (Leica Microsystems)

“Find the Missing Link - The Leica DMi8 S Advanced Live-Cell Imaging Solution”

11:00 – 12:30 czesc warsztatowa (grupa I)

13:30 – 15:00 czesc warsztatowa (grupa II)

06/07/2017

09:30 - 11:00 czesc warsztatowa (grupa IIII)

11:30 – 13:00 czesc warsztatowa (grupa IV)

Zapisy:

Wstęp na zajęcia BEZPŁATNY. Rejestracja obowiązkowa, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy na warsztaty prosimy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.