• Banner podstrona

Warsztaty dla dzieci

 

Firma KAWA.SKA Sp. z o.o. we współpracy z panią Ewą Jurkiewicz z fundacji EDP – Edukacja dla przyszłości organizuje wydarzenia edukacyjne dedykowane najmłodszym. Celem warsztatów jest umożliwienie dzieciom pracy z mikroskopem - ukazanie piękna i różnorodności świata w skali mikro oraz zachęcenie ich do nieustannego odkrywania świata.

2014.07.10 Wakacyjne warsztaty dla dzieci “Młody Naukowiec – Poznaj Świat“


Firma KAWA.SKA Sp. z o.o. we współpracy z panią Ewą Jurkiewicz z fundacji EDP – Edukacja dla przyszłości zorganizowała po raz trzeci wydarzenie edukacyjne dedykowane najmłodszym.

W laboratorium firmy 10.07.2014 roku odbyły się wakacyjne warsztaty z mikroskopii dla dzieci. Pod opieką specjalistów z firmy KAWA.SKA Sp. z o.o. dr J. Korczyńskiego i dr G.Gacka dzieci przygotowały i oglądały na mikroskopach firmy Leica preparaty sporządzone z przyniesionych przez siebie materiałów.

Poznały fascynujący świat mikro wokół nas, dostępny dopiero przez oko mikroskopu czy stereoskopu : pierwotniaki z kropli wody, mszyce na łodydze kwiatów polnych, owady i zebrane rośliny. W przystępnym wykładzie interaktywnym dostały porcję wiedzy na temat historii mikroskopii, zasad przygotowania preparatów oraz rodzajach mikroskopów i technik obrazowania.

Uczestnicy warsztatów podziwiali także gotowe preparaty histologiczne skóry, trójwymiarowe projekcje spod mikroskopu konfokalnego min. mysiego embrionu oraz łodygę konwalii w mikroskopie fluorescencyjnym.