O firmie 2023-01-24T22:03:09+01:00

O naszej firmie

O firmie

Profil działalności

KAWA.SKA Sp. z o.o., we wrześniu 2019 roku, obchodziła 20-lecie działalności. Jesteśmy polską firmą, reprezentującą światowe koncerny jak: Leica Microsystems GmbH, Leica Biosystems GmbH, PicoQuant GmbH, Kurabo Industry Ltd. – Medical Department, Agena Bioscience GmbH, Anathomic Solutions. Działamy w branży biotechnologii. Główny profil naszej oferty handlowej, to urządzenia i produkty zużywalne stosowane w biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, ochronie środowiska, diagnostyce molekularnej, histopatologii. Wśród naszych klientów znajdują się wyższe uczelnie, instytuty Polskiej Akademii Nauk, instytuty resortowe oraz szpitale i placówki służby zdrowia.

Misja 

Hasło: Uczymy. Doradzamy. Wspieramy. to motto naszej codziennej pracy. Naszym nadrzędnym celem jest merytoryczne wsparcie klientów w podejmowaniu satysfakcjonujących dla nich decyzji, dotyczących zakupu aparatury naukowo-badawczej, kontrolno-pomiarowej, laboratoryjno-diagnostycznej, która będzie jak najlepiej dopasowana i sprofilowana pod kątem prowadzonych przez nich badań.

Wizja

Nasza przyszłość to rozwój. Zarówno rynku biotechnologicznego i oferowanych przez nas rozwiązań jak i naszego zespołu. Uważamy że dzięki najwyższej klasy sprzętowi, profesjonalnej obsłudze serwisowej i wsparciu merytorycznemu naszych specjalistów, klienci otrzymują komfort pracy, powtarzalność procesów i wiarygodność wyników. Dążymy do tego aby dla naszych klientów być partnerem, na którym zawsze można polegać.

Strategia

Uważamy, ze kluczem do sukcesu, są najnowsze rozwiązania biotechnologiczne oraz ludzie, dostrzegający potencjał tych nowości. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą i umiejętnościami w zakresie oferowanych rozwiązań. Prowadzimy szkolenia mikroskopowe dla naszych aktualnych klientów, jak również dla studentów i pracowników naukowych, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu mikroskopii, obrazowania i popracować na najnowocześniejszym sprzęcie na rynku. Nasz autoryzowany serwis Leica, wspiera naszych klientów, w trakcie instalacji urządzeń, jak również, w trakcie całego okresu funkcjonowania zakupionych u nas sprzętów. W ramach działań marketingowych, uczestniczymy w wielu konferencjach, seminariach i warsztatach, chcąc tym samym wyjść Państwu na przeciw i ułatwić poznanie oferowanych przez nas systemów i urządzeń. Jesteśmy otwarci na nowe rynki i nowe interesujące propozycje współpracy.

Początki firmy oczami Prezesa

A jak to się zaczęło? Wyobraźcie sobie Państwo, że choć firma ma dopiero 20 lat to wszystko zaczęło się prawie 40 lat temu, a więc w ubiegłym wieku. W 1980 roku zakończyłem pracę w Akademii Medycznej w Warszawie i rozpocząłem pracę w amerykańskiej firmie. Firma produkowała aparaturę naukowo-badawczą i diagnostyczną. Odbiorcami tej wysoko specjalistycznej aparatury byli biolodzy ( sam jestem biologiem – genetykiem), chemicy, fizycy i biofizycy oraz diagności medyczni.

W tamtych czasach dostęp do wiedzy aplikacyjnej i technologii zachodnich centrów badawczych i diagnostycznych był mocno ograniczony.  Było to motywem mojego działania mającego na celu przybliżenie tej wiedzy i rozwiązań technicznych polskim użytkownikom. Tak zaczęła się sprzedaż przez edukację. Amerykańska firma przeznaczyła na  to stosowne fundusze i w połowie lat osiemdziesiątych rozpoczęliśmy działania edukacyjne. Niestety wszystko co dobre czasem się kończy. Tak miało być i tym przypadku. Firma, zakręciła kurek z pieniędzmi. Ale ja postanowiłem kontynuować działalność edukacyjną dalej. Edukacji nie można przerwać ot tak. Dlatego właśnie, 20 lat temu powstała firma KAWA.SKA z misją UCZYMY. DORADZAMY. WSPIERAMY., która wyznacza kierunek naszej działalności do dziś.

Czy odnieśliśmy sukces? Powiem nieskromnie: Tak. Udało się przetrwać kryzysy, przezwyciężyć trudności i rozpocząć kolejny rok istnienia i działalności. Sukces naszej firmy, nie byłby możliwy, gdyby nie wspaniali ludzie wokół. Klienci z wizją i chęcią prowadzenia nowych badań, pracownicy z charyzmą, wiedzą i chęcią do pracy oraz rodzina ze świętą cierpliwością.

Wielkie, wielki dzięki. Życzę nam wszystkim wspólnych sukcesów przez kolejne 20 lat.

                                                                                                                                                                                                                        Marian Kawczyński

                                                                                                                                                                                                                              Prezes Zarządu