O firmie 2020-04-03T09:20:15+02:00

O naszej firmie

20-lecie działalności firmy KAWA.SKA

Klienci

Firma KAWA.SKA Sp. z o.o., we wrześniu 2019 roku, obchodziła 20-lecie działalności. Jesteśmy polską firmą, reprezentującą światowe koncerny jak: Leica Microsystems GmbH, Leica Biosystems GmbH, PicoQuant GmbH, Kurabo Industry Ltd. – Medical Department, Agena Bioscience GmbH. Główny profil naszej oferty handlowej, to urządzenia i produkty zużywalne stosowane w biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, ochronie środowiska, diagnostyce molekularnej, histopatologii. Wśród naszych klientów znajdują się wyższe uczelnie, instytuty Polskiej Akademii Nauk, instytuty resortowe oraz szpitale i placówki służby zdrowia.

Profil działalności

Naszym nadrzędnym celem jest merytoryczne wsparcie klientów w podejmowaniu satysfakcjonujących  dla nich decyzji, dotyczących zakupu aparatury naukowo-badawczej, kontrolno-pomiarowej, laboratoryjno-diagnostycznej, która będzie jak najlepiej dopasowana i sprofilowana pod kątem prowadzonych przez nich badań. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą i umiejętnościami w zakresie oferowanych rozwiązań. Prowadzimy szkolenia mikroskopowe dla naszych aktualnych klientów, jak również dla studentów i pracowników naukowych, którzy chcą pogłębić wiedzę z zakresu mikroskopii i popracować na najnowocześniejszym sprzęcie na rynku. Nasz autoryzowany serwis Leica, wspiera naszych klientów, w trakcie instalacji urządzeń, jak również, w trakcie całego okresu funkcjonowania zakupionych u nas sprzętów.

Ludzie w firmie

Nasza firma to przede wszystkim wspaniali ludzie. Wybitne jednostki, skrajne charaktery i nietuzinkowe zainteresowania. Dzięki współpracy, komunikacji i zaangażowaniu, tworzymy fantastyczny zespół ludzi, lubiących pracować ze sobą i naszymi klientami.

Szczypta historii

A jak to się zaczęło? Wyobraźcie sobie Państwo, że choć firma ma dopiero 20 lat to wszystko zaczęło się prawie 40 lat temu, a więc w ubiegłym wieku. W 1980 roku zakończyłem pracę w Akademii Medycznej w Warszawie i rozpocząłem pracę w amerykańskiej firmie. Firma produkowała aparaturę naukowo-badawczą i diagnostyczną. Odbiorcami tej wysoko specjalistycznej aparatury byli biolodzy ( sam jestem biologiem – genetykiem), chemicy, fizycy i biofizycy oraz diagności medyczni.

W tamtych czasach dostęp do wiedzy aplikacyjnej i technologii zachodnich centrów badawczych i diagnostycznych był mocno ograniczony.  Było to motywem mojego działania mającego na celu przybliżenie tej wiedzy i rozwiązań technicznych polskim użytkownikom. Tak zaczęła się sprzedaż przez edukację. Amerykańska firma przeznaczyła na  to stosowne fundusze i w połowie lat osiemdziesiątych rozpoczęliśmy działania edukacyjne. Niestety wszystko co dobre czasem się kończy. Tak miało być i tym przypadku. Firma, zakręciła kurek z pieniędzmi. Ale ja postanowiłem kontynuować działalność edukacyjną dalej. Edukacji nie można przerwać ot tak. Dlatego właśnie, 20 lat temu powstała firma KAWA.SKA z misją UCZYĆ. DORADZAĆ. WSPIERAĆ., która wyznacza kierunek naszej działalności do dziś.

Czy odnieśliśmy sukces? Powiem nieskromnie: Tak. Udało się przetrwać kryzysy, przezwyciężyć trudności i rozpocząć kolejny 21 rok istnienia i działalności. Sukces naszej firmy, nie byłby możliwy, gdyby nie wspaniali ludzie wokół. Klienci z wizją i chęcią prowadzenia nowych badań, pracownicy z charyzmą, wiedzą i chęcią do pracy oraz rodzina ze świętą cierpliwością.

Wielkie, wielki dzięki. Życzę nam wszystkim wspólnych sukcesów przez kolejne 20 lat.

                                                                                                                                                                                                                        Marian Kawczyński

                                                                                                                                                                                                                              Prezes Zarządu