Materiały zużywalne

Po pobraniu od pacjenta materiału do badań niezbędne są odpowiednie materiały zużywalne, które pozwoliłyby go odpowiednio utrwalić, przetransportować, opracować, zbadać i, w końcu, przechowywać. I to właśnie od ich jakości zależy nie tylko to co najważniejsze, czyli wynik samej analizy, który ma bezpośredni wpływ na przyjęty sposób leczenia lub wynik badań naukowych, ale także procedury pracy i wydajność laboratorium oraz bezpieczeństwo pracujących tam osób. Ponieważ cały proces zawsze składa się kolejnych kroków i jest tak dobry, jak każdy jego element.

My staramy się, żeby każdy krok procedury był naprawdę doskonałej jakości, ponieważ chcemy pomóc laboratoriom w uzyskiwaniu zauważalnie lepszych i powtarzalnych wyników badań. Dlatego znajdziecie Państwo u nas szeroki wybór doskonałych materiałów zużywalnych do badań mikroskopowych oraz procedur histologicznych i ogólnych.

Szkiełka podstawowe, mikroskopowe, adhezyjne i nakrywkowe – materiały zużywalne

Starannie cięte, szlifowane, czyszczone i kontrolowane szkiełka – podstawowe, mikroskopowe, adhezyjne i nakrywkowe – mają jedno zadanie: spełnić wymagania i zaspokoić potrzeby laboratorium dotyczące przygotowania bardzo wysokiej jakości, przejrzystych preparatów.

Zróżnicowana gama oferowanych przez nas produktów pozwala dobrać doskonałe szkiełka do niemal każdego zastosowania, urządzenia i procedury. Nasza oferta materiałów zużywalnych nie ogranicza się do samych szkiełek podstawowych z polami do zadruku, przyciętymi narożnikami, czy skośnymi krawędziami. Obejmuje także szkiełka nakrywkowe zarówno do automatycznego, jak i ręcznego nakładania, płyny zamykające i adhezyjne oraz to, co niezbędne do ich przechowywania – pudełka na szkiełka.

Kasetki histolopatologiczne

Dostępne u nas kasetki histolopatologiczne odlewane są z polimeru acetylowego o wysokiej gęstości, który jest całkowicie odporny na działanie rozpuszczalników histologicznych, i zostały opracowane z myślą o zwiększeniu wydajności pracy laboratorium i zoptymalizowaniu procedur pracy.

Kasetki służą nie tylko do opracowania materiału w technice parafinowej i przechowywania preparatów . Zaopatrzone w pole opisowe, umożliwiają bezpieczną identyfikację próbek z materiałem histopatologicznym, a więc identyfikowalność całego procesu, doskonały przepływ odczynników oraz optymalizację procesu pracy. A szeroki wybór oferowanych przez nas standardowych i innowacyjnych kasetek, pozwala nie tylko sprostać potrzebom zaawansowanych zastosowań, ale także uzyskać wyższą jakość wyników badań.

Foremki do zatapiania materiału w parafinie

Wszystkie oferowane przez nas metalowe foremki do zatapiania wielokrotnego użytku oraz foremki jednorazowe umożliwiają optymalne wyrównanie materiału pobranego od pacjenta i zatopienie go w parafinie. Dzięki temu powstają identyczne, równe i zwięzłe bloczki.

Foremki pozwalają:
• skrócić laboratoryjne procedury pracy, ponieważ wymagają do 80% mniej trymowania bloczku, a nawet pozwalają całkiem go uniknąć.
• wyeliminować gromadzenie się nadmiaru parafiny wokół bloczka,

Tak przygotowany bloczek pozwala uzyskać bardzo cienkie preparaty o bardzo dużej przejrzystości. Co więcej, oferujemy także foremki umożliwiające bezpośrednie skrawanie wstążeczkowe bloczków.

Żyletki mikrotomowe, noże i akcesoria – materiały zużywalne

Wysokiej jakości cięcie zaczyna się od wysokiej jakości ostrzy.

Oferowane przez nas najwyższej jakości żyletki wysokoprofilowe i niskoprofilowe, noże idealnie pasują zarówno do mikrotomów, jak i kriostatów, pozwalając uzyskać bardzo cienkie preparaty o wysokiej przejrzystości diagnostycznej z twardych, miękkich oraz zamrożonych materiałów.

Odczynniki

Wysokiej jakości odczynniki tworzące kompleksowe systemy z oferowanymi przez nas urządzeniami i materiałami zużywalnymi umożliwiają nie tylko uzyskiwanie wysokiej jakości, powtarzalnych wyników badań. Pozwalają także na zwiększenie wydajności procedur pracy laboratorium niezależnie od tego, czy stosowane są w procesach manualnych, czy zautomatyzowanych.

Oferujemy odczynniki niezbędne do przygotowania i opracowania praktycznie dowolnego rodzaju tkanek:
• odwapniacze, utrwalacze, alkohole reakcyjne oraz odczynniki niezbędne na etapach przedanalitycznych, a także substytuty ksylenu pozwalające zadbać o stan środowiska w laboratorium
• wysokiej jakości, trwałe parafiny, bloki parafinowe, media do nakrywania oraz żywice do zatapiania umożliwiające uzyskanie materiałów o bardzo dużej przejrzystości diagnostycznej. W tym odczynniki pozwalające wykluczyć użycie ksylenu oraz toluenu w laboratoriach histopatologicznych.
• media montażowe do próbek parafinowych, jak i mrożonych
• różnego typu odczynniki i akcesoria do barwienia H&E oraz PAP umożliwiające uzyskanie doskonałej jakości, powtarzalnych materiałów do badań
• specjalne zestawy do bawień histologicznych oraz tusze histologiczne, a także
• media do przymrażania tkanki w kriostatach

Doskonałej jakości, barwione preparaty o dużej przejrzystości uzyskane przy pomocy oferowanych przez nas materiałów zużywalnych pomagają potem patologom w postawieniu dokładnej diagnozy i zapewnieniu pacjentom odpowiedniego leczenia. A stosowanie odpowiednich roztworów do barwienia z dopasowanymi barwnikami i odczynnikami upraszcza przygotowanie preparatów i pozwala stworzyć bezpieczniejsze środowisko pracy bardziej przyjazne dla pracowników laboratorium.

Produkty ogólnego zastosowana

Współczesne laboratoria muszą spełniać wyśrubowane normy dotyczące bezpieczeństwa i utylizacji odpadów. Muszą też dbać o to, co jest ich najważniejszym zasobem – o personel.

Z tego względu znajdziecie Państwo u nas nie tylko neutralizatory formaliny, czy absorbenty formaliny oraz różnego rodzaju podkłady i ściereczki, które pozwalają zneutralizować zużytą formalinę i umożliwić bezpieczną utylizację odpadów. Oferujemy też prosty, ale bardzo skuteczny system monitorowania narażenia pracowników na działanie oparów, który pozwala kontrolować to narażenie przez 8 godzin ciągłej pracy lub przez 15 minut w przypadku skrajnie niebezpiecznych warunków pracy.

Produkty do transportu materiałów zużywalnych

Badanie histologiczne rozpoczyna się w momencie pobrania tkanki, a kończy się na archiwizacji preparatów i bloczków. I obejmuje wiele etapów, w tym transport materiału do badań.

Odpowiednie pojemniki do transportu próbek pomagają w dostarczeniu do laboratorium dobrze oznakowanych i odpowiednio utrwalonych materiałów w najlepszym możliwym stanie. Dlatego oferowane przez nas pojemniki i torebki transportowe chronią cenne tkanki pobrane od pacjentów przed zniszczeniem i uszkodzeniem, pozwalając uzyskać wysokiej jakości preparaty oraz wiarygodne wyniki badań.

Dzięki temu staramy się wspierać laboratoria, patologów i naukowców w tym, co najważniejsze – prowadzeniu badań, wyborze odpowiedniego sposobu leczenia i poprawie rokowań pacjentów.

Za wyniki wielogodzinnej, żmudnej pracy laboratoriów odpowiedzialne są nie tylko procedury pracy, urządzenia, czy materiały zużywalne, ale doskonałe współdziałanie wszystkich elementów procesu. Dlatego znajdziecie Państwo u nas nie tylko materiały zużywalne, ale pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań do procesu badawczego. Jesteśmy tu dla Państwa, gotowi służyć naszą wiedzą i doświadczeniem w wyborze najlepszych materiałów zużywalnych oraz innych produktów.