• Banner podstrona

 

 

GDY MARZENIE MOŻE STAĆ SIĘ

RZECZYWISTOŚCIĄ

TWÓJ KONFOKAL leica m  TCS SPE

JUŻ OD 450 000 ZŁOTYCH BRUTTO

  

 

Serdecznie zapraszamy na prezentację systemu HyVolution opartego na mikroskopie konfokalnym Leica TCS SP8, która odbędzie się w dniach 18 -20.07.2017, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

System HyVolution składa się z czterech głównych elementów:
  • Oprogramowania, które pozwala na powtarzalność badań przy optymalnych ustawieniach
  • Detektorów hybrydowych HyD pozwalających na znaczną redukcję szumów w porównaniu z standardowymi detektorami PMT
  • Systemu do dekonwolucji Huygens
  • Procesora graficznego Nividia CUDA- GPU

Już na początku lipca, zapraszamy na warsztaty mikroskopowe organizowane na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie zajęć zostanie zaprezentowany nowy system Leica DMi8 S, który swoją europejską premierę będzie mieć na koniec czerwca w Mannheim. Tuż po tym wydarzeniu będzie miał swój polski debiut we Wrocławiu.

ŚWIATOWA PREMIERA SYSTEMU LEICA DMi8 S:   26 czerwca br. w Mannheim
POLSKA PREMIERA JUŻ:   5 lipca br. we Wrocławiu

Czym jest Leica DMI8 S?

Obecnie mikroskopia świetlna, pozwala nie tylko na obrazowanie morfologii badanych preparatów, ale również pozwala na analizę procesów zachodzących w materiale biologicznym. Innowacyjny mikroskop Leica DMi8 S, dostarcza niezbędnych narzędzi do prowadzenia tego typu badań – łączy w sobie możliwość zastosowania takich aplikacjach jak FRAP, FRET, fotoaktywacja, optogenetyka, fotoablacja i wiele innych zaawansowanych w technikach fluorescencyjnych. Mikroskop DMi8 S, może również być wyposażony w moduł do obrazowania cienkich przekrojów warstwy adhezyjnej preparatu w wielu kolorach (TIRF). System może być oczywiście wyposażony w komory środowiskowe niezbędne dla utrzymania odpowiednich warunków obserwacji, jak również posiada zaawansowane oraz intuicyjne w obsłudze oprogramowanie do programowania eksperymentów. Te funkcje sprawiają, że jest to doskonały system do obrazowania żywych komórek – do prowadzenia badań nad ścieżkami sygnałowymi w komórkach, roli i lokalizacji poszczególnych białek, zarówno błonowych, jak i cytoplazmatycznych. Leica DMi8 S, dzięki modułowej budowie, może być również wykorzystany do obrazowania w technikach superrozdzielczości, za pomocą lokalizacji pojedynczych molekuł (GSD).

W tym roku, nasza firma, trzeci raz z rzędu przystąpiła do akcji „2 godziny dla Rodziny”. W firmie KAWA.SKA dbamy nie tylko o rozwój zawodowy naszych pracowników, ale staramy się również zadbać o ich komfort życia rodzinnego. Wiemy jak ważne jest utrzymanie balansu między życiem zawodowym i prywatnym, dlatego zachęcamy naszych pracowników, do wykorzystania 2 dodatkowych godzin wolnego, na: „Gotowanie na rodzinnym planie” które jest hasłem przewodnim VI-edycji akcji.

Propagatorem Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce jest Fundacja Humanites, która od lat podnosi temat zrównoważonego rozwoju człowieka i integracji sfery zawodowej i osobistej.

Więcej info na: http://mamrodzine.pl/

KAWA.SKA Sp. z o.o. oraz Bionanopark Sp. z o.o. mają przyjemność zaprosić na warsztaty pt.:

„Potęga obrazowania – mikroskopia konfokalna i moduł CARS”,

które odbędą się w siedzibie Bionanoparku w Łodzi w dniach 12 – 14 czerwca 2017 r. Są to intensywne, trzydniowe warsztaty adresowane do każdego zainteresowanego  zdobyciem doświadczenia i praktycznych umiejętności w dziedzinie najnowocześniejszych technik mikroskopii konfokalnej. Informacje dotyczące zapisów oraz plan Warsztatów dostępne są na stronie Bionanopark Sp. z o.o.

Program warsztatów

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dr Piotra Grochowskiego, pracownika firmy KAWA.SKA Sp. z o.o., na  temat spektrometrii mas dedykowanej analizie kwasów nukleinowych przy użyciu urządzenia MassARRAY. Artykuł został umieszczony na blogu "O diagnostyce" i można go znaleźć tutaj.