26-27.03.2024 Konferencja CEBioForum 2024 – Warszawa

Kolejna edycja CEBioForum za nami. To największa impreza branży biotechnologicznej w Polsce. 2 dni wypełnione wykładami i spotkaniami, świetne miejsce na spotkanie początkujących w branży biotech z liderami biznesu i urzędnikami państwowymi.

My też tam byliśmy. Gościem na naszym stoisku i prelegentką konferencji była z Eileen Regan z firmy Indica Labs, która opowiedziała uczestnikom konferencji o rozwoju technologii w zakresie patomorfologii cyfrowej.

Czym jest patomorfologia cyfrowa? Wg definicji polega na pozyskiwaniu, przeglądaniu, zarządzaniu, dzieleniu się, analizie i interpretacji obrazów cyfrowych całych preparatów mikroskopowych (WSI — whole slide imaging – „wirtualna mikroskopia”) – w tym slajdów i danych – w środowisku cyfrowym. W praktyce oznacza to używanie zaawansowanych skanerów cyfrowych wraz z oprogramowaniem do przechowywania, analizowania i udostępniania obrazów preparatów mikroskopowych innym użytkownikom.

Więcej informacji na stronie naszego partnera, firmy Indica Labs – AI-Powered Pathology – Indica Labs AI-Powered Pathology