12.2023 Inauguracja działalności Centrum CEPHARES

12.2023 – Inauguracja działalności Centrum CEPHARES w Krakowie

💡Z ogromną przyjemnością informujemy, że 14 grudnia 2023 w Krakowie, uczestniczyliśmy w inauguracji działalności Centrum Rozwoju Nowych Farmakoterapii Ośrodkowego Układu Nerwowego CEPHARES, czyli jednego z najnowocześniejszych w Polsce, ośrodków badań nad terapiami w obszarze problematyki zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.
👏 Centrum CEPHARES powstało w ramach projektu kierowanego przez dr. hab. n. med. Grzegorz Kreinera, rozpoczętego w 2021 roku. Jest interdyscyplinarną placówką utworzoną przez Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Jak zaznaczyła w trakcie inauguracji Dyrektorka Instytutu – prof. dr hab Małgorzata Filip, CEPHARES ma służyć nie tylko naukowcom Instytutu Farmakologii PAN i innych ośrodków akademickich, ale stawia na współpracę z prywatnymi podmiotami badawczymi.
Jesteśmy dumni z faktu, że przy naszym wsparciu, w obrębie Centrum powstanie ośrodek referencyjny naszego partnera Leica Microsystems dla mikroskopii konfokalnej i innych, zaawansowanych technik obrazowania.
Dziękujemy za zaufanie i gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie centrum CEPHARES, jego uruchomienia.
Zainteresowanych współpracą z Centrum CEPHARES odsyłamy na stronę: https://www.cephares.pl/
2023-12-18T10:55:28+01:00 18,12,2023|AKTUALNOŚCI|0 Comments