NOWY SYSTEM KONFOKALNY LEICA STELLARIS

NOWY SYSTEM KONFOKALNY LEICA STELLARIS

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom najnowsza platforma konfokalna Leica STELLARIS wprowadza nowe standardy w obrazowaniu konfokalnym. Z naszym systemem konfokalnym nie tylko zbadasz morfologię próbki w nieosiągalnych dotąd detalach, zarejestrujesz najszybszy ruch w przyżyciowo oglądanym preparacie, ale również dowiesz się dlaczego takie procesy zachodzą.

System Leica STELLARIS łączy w sobie jednocześnie – najczulsze detektory na rynku, najszersze parametry spektralne oraz automatyczny pomiar czasu życia fluorescencji w tle – po prostu, w jednym systemie!

Jeśli do tego dodamy prostą i intuicyjną obsługę oprogramowania – otrzymujemy system idealny do dokonywania nowych odkryć w nauce!

WYSOKA CZUŁOŚĆ – ZOBACZ WIĘCEJ DZIĘKI NAJLEPSZYM DETEKTOROM

Ciesz się lepszą jakością obrazu dzięki idealnej kombinacji wysokiej czułości, wysokiej rozdzielczości i najlepszemu kontrastowi detektorów.

 • Uzyskaj lepszy wgląd w natywny stan próbki lepiej niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wysokiej efektywności kwantowej detektorów – do 56% PDE (Photon Detection Efficiency) przy standardowych fluorochromach (2x lepsza od detektorów PMT w zakresie światła białego i 3x lepsza w zakresie podczerwonym – patrz wykres).

 • Uzyskaj wyniki ilościowe dzięki możliwości zliczania pojedynczych fotonów!
 • Obrazuj nowe fluorochromy – rozszerzenie zakresu detekcji spektralnej DO 850 NM(regulowanego z dokładnością do 1 nm), pozwala na użycie nowych kombinacji fluorochromów nie nachodzących na siebie!

SZEROKI POTENCJAŁ – ODKRYWAJ WIĘCEJ

Moduł tauContrast daje podczas obrazowania szybki, równoczesny dostęp do informacji o procesach zachodzących w preparacie takich jak: zmiany w metabolizmie komórek, poziom pH czy też stężenie wybranych jonów! Dodaj nowe wymiary obrazowania Twoich próbek i nowe informacje o nich!

Moduł tauGating pozwala bardzo łatwo usunąć autofluorescencję oraz wszelkie refleksy tła z obrazu wykorzystując różnice w czasie życia fluorescencji (FLIM) pomiędzy autofluorochromami, białkami fluorescencyjnymi, a barwnikami sztucznie wprowadzonymi. Już nie musisz polegać w rozdzielaniu barwników tylko na separacji spektralnej!

Moduł tauSeparation  zwiększa liczbę używanych jednocześnie barwników na preparacie! Pozwala na przypisanie określonych barwień do poszczególnych kanałów, w 100% unikając nakładania widm. Zyskaj pewność, że to co widzisz w danym kanale, jest dokładnie tym – co wybarwiłeś danym fluorochromem. Bez przebić, bez nałożeń, bez autofluorescencji. Każdy z detektorów w systemie umożliwia podzielenie na 82 nienakładające się zakresy spektralne, a każdy z nich dodatkowo na 16 nienakładających się zakresów z różnymi czasami życia fluorescencji.

Ponad 1300-kanałowe detektory? Tak, to Leica STELLARIS!

LEPSZA PRODUKTYWNOŚĆ – ZBADAJ WIĘCEJ I SZYBCIEJ

Innowacje w hardwarze mikroskopu idą w parze z innowacjami w softwarze – nowoczesny, intuicyjny interfejs użytkownika ImageCompass zapewnia szybki dostęp do wszystkich potrzebnych funkcji i nie wymaga jego długotrwałej nauki.

 • Wystarczy kilka kliknięć, aby mieć pełną kontrolę nad konfiguracją eksperymentalną
 • Opcja „Przeciągnij i upuść”, aby dodać fluorochromy
 • Automatyczna optymalizacja wzbudzenia i detekcji
 • Automatyczna konfiguracja parametrów obrazowania
 • Szybkie porównywanie obrazów o różnych skalach, w różnym czasie i przestrzeni
 • Doskonała jakość obrazu przy pełnej prędkości, w czasie rzeczywistym, dostarczana za pomocą kombinacji modułu super-rozdzielczego LIGHTNING i skanera rezonansowego – bezkompromisowa rozdzielczość czasowa do 420 klatek / sekundę (!!!) przy zachowaniu optymalnej jakości obrazu.
 • Niska fototoksyczność przy mniejszej intensywności światła wzbudzającego
 • Intuicyjne mapowanie preparatu dzięki modułowi Navigator
 • Maksymalna wydajność sygnału dzięki optymalnym ustawieniom akwizycji, wybieranym automatycznie
 • Dostęp do informacji o czasie życia fluorescencji za pomocą 1 kliknięcia

Zaawansowane eksperymenty fluorescencyjne jeszcze nigdy nie były tak proste do wykonania!

Masz dodatkowe pytania? Z przyjemnością na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu.

By | 2020-04-14T15:16:50+02:00 09,03,2020|AKTUALNOŚCI|0 Comments